Haber

Küçükçekmece’de 41 Bin Binaya Alternatif Acil Toplanma Alanı Etiketi

Küçükçekmece Belediyesi, uzmanların işaret ettiği olası büyük İstanbul depremine karşı hazırlıklarını sürdürüyor. Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD), Jandarma ve Küçükçekmece Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü iş birliği ile Küçükçekmece’de 41.020 binanın girişlerine alternatif toplanma alanı etiketleri yapıştırarak, vatandaşların en yakın toplanma alanları hakkında bilgilendirilmesi amaçlanıyor. 30 bin binanın afiş çalışmasını tamamlayan Sivil Savunma Daire Başkanlığı grupları çalışmalarını yıl sonuna kadar sürdürecek.

Küçükçekmece Belediyesi Güçlendirme Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı 45 Sivil Savunma Müdürlüğü çalışanı, ilçede 21 mahallede belirlenen noktalara tek tek bilgilendirme afişleri astı. Vatandaşlar, söz konusu afişlerdeki QR kodu cep telefonlarına okuttuklarında 211 acil toplanma alanından bulundukları yere en yakın 3 alternatif acil toplanma alanıyla karşılaşıyor.

Kemal Çebi: Afet toplanma alanı sayısını 4 katına çıkardık

Doğal afetlere hazır olmanın her zaman öncelikleri olduğunu vurgulayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “2019 yılında göreve geldiğimizde 61 olan toplanma alanı sayımızı kısa sürede yaklaşık 4 katına çıkardık. Durumun ciddiyetinin farkındayız ve olası İstanbul depremine karşı toplanma alanlarını artırmaya ve Sivil Savunma gruplarımızın eğitimlerini tamamlamaya yönelik çalışmalarımıza önem veriyoruz” dedi.

Şehirdeki 41.020 bina alternatif bir toplama etiketi ile bilgilendirilecek

Küçükçekmece Belediyesi Sivil Savunma Daire Başkanlığı çalışanı, yıl sonuna kadar devam edecek çalışmalarında kentteki toplam 41 bin 20 binaya alternatif toplanma alanlarının afişlerini asarak, olası doğal afetlerde vatandaşların dini alanlara ulaşımına yardımcı olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu